Ką rengtis? Kur mano žalia suknelė? Kurioj lentynoj pasidėjau megztinį? Kodėl visi mano rūbai juodi ir kodėl ir vėl neturiu ką apsirengti?! Jei šie klausimai kyla kelintą dieną iš eilės – viskas aišku: metas tvarkytis spintą.

Ir net jei kartais norisi pamojus burtų lazdele iššluoti lauk visą senąjį spintos turinį ir jį užpildyti visiškai naujais naujojo sezono drabužiais, pravartu įkvėpti oro ir peržiūrėti, kas vertas antro gyvenimo, su kuo reikia atsisveikinti ir ko iš tiesų reikia naujo. Tam užteks vos vieno vakaro ir fone skambančios geros muzikos.

Spintos šmėkla ar lobis?

Tiesa ta, kad rimtai spintos pertvarkai neužteks perlankstyti kelių akių lygyje esančių rūbų. Tad pirmiausia – žingsnis po žingsnio ištrauk viską, kas slepiasi lentynose, kabo ant pakabų po kitais rūbais ar guli stalčiuose. Nustebsi, kiek daug rūbų telpa tavo spintoje ir, gali būti, atrasi „naujų“ – senai užmirštų, lobių.

Kad būtų paprasčiau, iš spintos ištrauktus rūbus rūšiuok į kelias krūvas.

  1. Pasilikti. Tai patys mėgstamiausi, dažnai nešiojami rūbai, dėl kurių nekyla jokių abejonių – į spintą grįžti privalo.
  2. Parduoti arba atiduoti. Galbūt suknelė beveik nauja, dėvėta vos porą kartų, jos nepavyksta priderinti, užsivilkusi jautiesi prastai ar vis nerandi tinkamos progos? Jei paskutinį kartą rūbą dėvėjai prieš pusmetį ar net seniau, gal metas jį iškeisti į kitą, iš tiesų tau tinkamą? Švariai išplautus, išvalytus nebenaudojamus drabužius nesunkiai parduosi naudodamasi tam skirtomis internetinėmis platformomis. O galbūt jie tiktų sesei ar draugei? Geros būklės rūbus visada gali padovanoti ir jų stokojantiems. Daugiau informacijos čia.
  3. Išmesti. Kai kurie spintos „lobiai“ labiau primena „šmėklas“. Jei puikiai supranti, kad rūbas nebetinkamas nešioti net namuose, su juo tinkamai atsisveikink, t. y. – pristatyk į tekstilės gaminiams skirtą konteinerį ar parduotuves, pavyzdžiui, H&M, kurios ne tik perdirbs nebenaudojamus drabužius, prikeldamos juos antram gyvenimui, bet ir suteiks tau nemažą nuolaidą įsigyti naujų.

Tvarkykis gudriau

Kaip viską spintoje organizuoti taip, kad netektų gaišti laiko prie spintos galvojant, ką rengtis, ar kur padėtas kuris rūbas? Tvarkytis gudriau. Štai keletas taisyklių.

Koks sezonas? Kad ir kaip liūdna atsisveikinti su šiltuoju sezonu, svarbu sau pripažinti – gėlėtų suknelių ir lengvų palaidinių atėjus rudeniui neprireiks dar bent pusmetį ir atvirkščiai. Tad joms sudėti rinkis aukščiausią spintos lentyną, o akių lygyje laikyk tai, ką šį sezoną dėvėsi dažniausiai. Tada aiškiai matysi, ko turi pakankamai, o kam verta suplanuoti vizitą į prekybos centrą.

Rūšiavimo supergalia. Atsakyk sau į klausimą, kaip dažniausiai ieškai rūbų savo spintoje?

  • Jei pirma galvoji apie spalvas ir jų derinimą – rūšiuok pagal atspalvius: balti, tamsūs, pasteliniai, ryškūs, margi. Taip tavo spinta ne tik atrodys kaip stilingas butikas, bet ir padės geriau įvertinti spalvas ir geriausius jų derinius.
  • Jei dažniausiai turi rinktis tarp puošnių ir kasdienių rūbų – skirk jiems atskiras spintos puses. Žinoma, visada gali derinti šias grupes tarpusavyje, tačiau kasdien turėdama pasirinkti tarp „svarbaus susitikimo“ ir „įprastos dienos darbe“, negaiši naršydama po visą spintą.
  • Jei prieš atidarydama spintą pirma patikrini dienos orų prognozes ir visada galvoji, kaip nesušalti/ neperkaisti, rūbus rūšiuok pagal audinius, jų šiltumą.

Padės dėžutės. Jei spintoje trūksta stalčių, juos keisk dėžėmis kojinėms, apatiniams rūbams, diržams. Jei spintoje mažai lentynų – palaidines, skaras, kelnes ar kitus sulankstytus rūbus taip pat gali laikyti atskirose dėžėse. Beje, ieškoti dėžutėse laikomų rūbų bus kur kas paprasčiau, jei juos dėliosi ne horizontaliai vieną ant kito, o tvarkinga vertikalia eile nuo vieno dėžės krašto iki kito – tarsi knygas lentynose.

Dagiau vietos. Jei nuolat trūksta vietos megztiniams ar kitiems daugiau vietos užimantiems rūbams, pabandyk juos ne lankstyti, o sukti į ritinėlius. Juos geriausia lakyti stalčiuose, dėžutėse ar pakabinti batams laikyti skirtą siaurą lentynėlę ir į nedidelius jos skyrius „suguldyti“ ritinėlius“. Beje, į ritinėlius susukti drabužiai gerokai mažiau glamžosi – juos lyginant rečiau, tausojama medžiaga ir rūbas tarnauja ilgiau.

It‘s party time!

Jei mintys apie spintos tvarkymą nedžiugina ir labiau norisi skirti laiką linksmybėms, susitikimams su draugėmis, sujunk tai į vieną. Paversk spintos tvarkymą vakarėliu. Gali pasiūlyti į vakarėlį draugėms atsinešti ir savo nebenaudojamų rūbų. Visos kartu galite apžiūrinėti, matuotis, vertinti ir keistis pačioms atsibodusiais, tačiau draugėms, galbūt, tikru atradimu tapsiančiais rūbais.

Galbūt tai gali tapti jūsų kiekvieno sezono tradicija? Su kuria net šaltą žiemą pasitikti gali būti smagiau.

Grįžti į pradinį puslapį
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.