Mylimiausi drabužiai kaip magnetas traukia neišplaunamas dėmes paliekančius daiktus. Ką daryti su taškeliu ant rūbo? Nepulti į paniką, bet skaityti toliau.

Makiažo dėmės

Tiesa ta, kad net geriausi draugai – lūpdažis, pudra ar blakstienų tušas – kartais išduoda. Jais netyčia palietus audinį, padės keletas priemonių.

  • Indų ploviklis. Lūpdažių ar lūpų blizgių formulės dažniausiai kuriamos taip, kad kuo ilgiau išliktų ant lūpų, todėl jų sudėtyje yra nemažai riebalų. Norint išnaikinti tokią dėmę, prireiks kantrybės ir indų ploviklio. Lygų paviršių išklok popieriniu rankšluosčiu, guldyk ant jo rūbą dėmele žemyn, o kitoje jos pusėje užlašink efektyviai riebalus tirpdančio indų ploviklio. Tada drabužį apversk ir trink pačią dėmę – tam puikiai tinka dantų šepetėlis. Kitas žingsnis – rūbas keliauja tiesiai į skalbimo mašiną, o tu ramiai lauki, kol ši atliks savo darbą. Jei pirmą kartą nepavyks panaikinti lūpdažio pėdsako – pakartok procedūrą dar kartą!
  • Vandenilio peroksidas. Maskuojamoji pudra tokio efekto, deja, nesuteiks jokiam audiniui. Užtiškusi ant palaidinės, ji susigeria itin greitai ir iš tolo šviečia. Kad panaikintum tokią dėmę, prireiks 3 vandenilio peroksido tirpalo. Užlašink kelis lašelius ant dėmės, patrink pirštais (čia taip pat praverstų dantų šepetėlis) ir nedelsdama junk skalbimo mašiną.
  • Skalbimo skystis. Blakstienų tušu netyčia išsitepusi ne tik paakius, bet ir kelnes, ieškok rūbų dėmes naikinančio skysčio. Jei jo namie nėra, tiks ir įprastas skystas skalbimo skystis. Juo dosniai padenk dėmę, palik ją porai minučių ir skalbk karščiausioje temperatūroje, kokia leidžiama išteptam rūbui. Rūbo, kurį bandai išgelbėti, nedžiovink karštoje džiovyklėje – jei dėmė dar neįveikta, karštu oru gali užkirsti kelią visoms viltims ją išnaikinti.

Riebalų dėmės

Išsvajotoji cheat day laimės suteiks mažiau, jei „pažymės“ tavo šventinį pietų rūbą. Visgi riebalus įveikti įmanoma, o bent vieną tam tinkančią priemonę tikrai turėsi namuose.

  • Šampūnas. Pilk jį tiesiai ant dėmės, įtrink skudurėliu, palauk 15 minučių ir įprastu būdu skalbk skalbimo mašinoje.
  • Kreida. Įtrink riebalų dėmę paprasta balta kreida, palauk 15 minučių, nubrauk kreidos likučius ir skalbk šaltame vandenyje.
  • Pudra kūdikiams. Ji dėmę išvalys itin greitai, jei, nutikus „nelaimei“, reaguosi nedelsiant. Užberk šiek tiek pudros ant dėmelės, įtrink ją pirštais, palauk 15 minučių ir nubrauk/ ištrink likučius. Jei dėmė vis dar matoma, skalbk šaltame vandenyje.

Kavos ir vyno dėmės

Jei kalbėdama mėgsti gestikuliuoti rankomis, tikrai pameni tą jausmą, kai ranka netikėtai pastumi šalia stovintį kavos puodelį ar raudonojo vyno taurę. Ką daryti tuomet?

  • Kavos paliestą rūbą išversk į kitą pusę ir pamerk šaltame vandenyje. Dėmę padenk skalbimo milteliais, o kol jie po truputį atlieka savo darbą, sumaišyk 4 stiklines vandens, 2 stiklines acto ir pusę samtelio skalbimo miltelių. Leisk rūbui pamirkti šiame mišinyje kelias valandas, o gelbėjimo operaciją užbaik įjungusi skalbimo mašiną.
  • Raudonojo vyno dėmės – vienos pavojingiausių, tad kuo greičiau imsiesi veiksmų, tuo didesnė tikimybė išgelbėti audinį. Ant dėmės užberk rimtą sluoksnį druskos, o ant viršaus užpilk gazuoto vandens. Likusią jo dalį gurkšnok apie valandą, kol priemonės kovoja su dėme. Vėliau kruopščiai išvalyk druskos likučius ir pažadėk sau su pėdsakus ant rūbų paliekančiais produktais elgtis atsargiau. 🙂
Grįžti į pradinį puslapį
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.