Jei tik saulei išlindus bėgi jos slėpti užuolaidomis, priežastys, greičiausiai, yra dvi – arba ji spigina į kompiuterio ekraną, arba labai „spigina“ dėmės ant langų. 🙂 Jei situacija antroji – verčiau nelaukti Velykų savaitgalio ir jau dabar pasirūpinti pastarųjų švara. Langų valymas tik iš pirmo žvilgsnio atrodo grandioziniu ir nepatogiu darbu. Keli žingsniai ir, pažadame, nei dėmių, nei galvos skausmo dėl jų neliks.

Geriausia – apsiniaukusi diena. Skaisčiai šviečiant saulei, šis darbas yra gerokai sudėtingesnis. Šilti spinduliai labai greitai išdžiovina vandens ar langų valiklio ruožus ir jie, užuot pranykę, ant stiklo palieka pėdsakus. Geriau šio darbo imkis debesuotą dieną – taip nerizikuosi prarasti kantrybės ir neteks langų valyti dukart.

Valymo priemonės – jau spintelėje. Parduotuvių lentynos lūžta nuo langų valymo priemonių, bet jei jas naudosi vos pora kartų metuose – verčiau atsidaryk virtuvinę spintelę. 🙂 Namuose, greičiausiai, turi visus ingredientus universaliai valymo priemonei.

Actas, šiltas vanduo bei truputėlis indų ploviklio. Pirmųjų ingredientų mišinį jau ne kartą rekomendavome savo skaitytojams – juos maišyk įprastu santykiu 1:1. Actas be didelių pastangų nuvalo įvairiausio tipo nešvarumus ir dėmes. Na, o geras indų ploviklis – niekada nepalieka muilo ruožų ant taurių ar stiklinių, tad puikiai gelbės, kad langų valymas eitųsi sklandžiai.

Du svarbūs „įrankiai“. Tau nereikės sukti galvos, o tai kuo čia valyti, jei iš anksto pasirūpinsi dviejomis priemonėmis – kempine ir mikropluošto šluoste ar kokybišku popieriniu rankšluosčiu. Pirmoji bus skirta valymui, antroji – nusausinimui.

Du svarbūs kibirėliai. Išorinių stiklų valymui pasiruošk taip, kad netektų lakstyti pirmyn atgal į vonią – šalia turėk du kibirėlius: vieną su švariu šiltu vandeniu, o kitą – su minėtu trijų ingredientų mišiniu.

Paprastos taisyklės. Iš pradžių perbrauk langą ir lango rėmą paprastame vandenyje sudrėkinta kempine. O tada:

  • tą pačią kempinę išplauk švaraus vandens kibirėlyje;
  • kempinę sudrėkink vandens, acto ir indų ploviklio mišinyje;
  • nuvalyk lango rėmą ir tik tada imkis stiklo; jį valyk nuo viršaus, o pabaigai pasilik palangę.
    Svarbu: prieš kempinę vėl merkiant į mišinį, ją reikia išskalauti švariame vandenyje;
  • drėgnus langus nušluostyk mikropluošto šluoste ar popieriniu rankšluosčiu.

Neatlik kaskadinių triukų. Jei langai ne pilnai atsidaro, verčiau nebandyk persisverti kaip akrobatas, kad tik pasiektum dėmes. Saugesnis variantas – kempinėlės ant ilgų rankenų, kurias rasi automobilių valymui skirtų priemonių skyriuje.

Langų valymas iš vidaus. Jei žiemą kiek apleidai ir vidinį langų stiklą, jį taip pat lengvai nuvalysi universaliuoju vandens, acto ir indų ploviklio mišiniu. Aišku, ir čia nepamiršk nusausinimo procedūros.

Ir viskas – valandėlė, kita (jei kartu norėsis pašokti ar užkąsti), o šis darbas baigtas. Jei pasiryši jam jau dabar, Velykų savaitgalis bus laisvas. Visai gera motyvacija. 🙂

Grįžti į pradinį puslapį
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.