Ir vėl susipykom „lygioj vietoj“? Kai konfliktas įsisiūbavo, vėliau net pamiršai, kad jį sukėlė – dėmė ant dantų šepetėlio stiklinės vonioje. Arba nuotaiką pusei dienos sugadino vidury virtuvės palikta vaiko konstruktoriaus detalė, ant kurios ką tik užmynei.

Nesutarimai ir konfliktai dėl tvarkos namuose yra vieni iš dažniausių nesantaikos priežasčių. Ką daryti, kad audra stiklinėje nekiltų, o jei kilo, kad nurimtų, nepadariusi didelės žalos?

Aš tai tvarkinga, bet jis…

Konfliktai dėl tvarkos dažniausia kyla dėl skirtingų tvarkingumo „lygių“. Vienam yra gerai, jei jis rado lovoje vietą, kur atsigulti, kitas neužmigs, jei kriauklėje gulės neišplautas arbatos puodelis.

Vis dėlto jei gyvenate kartu ir tvarkos „radarai“ nesutampa, pirmiausia reikia apie tai pasikalbėti. Gali būti taip, kad tiesiog išsiskiria tvarkymosi ritmai, pavyzdžiui, tau tvarkymasis yra ryto užsiėmimas, o partneris tai nori daryti tik vakare ir pan.

Jei tam tikri dalykai tave ar namiškius ypatingai erzina, reikia juos įsivardinti ir bandyti rasti kompromisą. Kalbėdamasis stenkis būti kuo nuoširdesnis – paaiškink partneriui, kodėl tave erzina netvarka virtuvėje ar pan. Primink, jog tvarkingi namai ne tik atrodo estetiškai, bet ir padeda išvengti kenkėjų bei alergijų.

Galiausiai, paversk namų tvarkymą šeimos ritualu, po kurio visi kartu nuveiksite kažką malonaus – žiūrėsite filmą, valgysite pyragą ar planuosit atostogas. Svarbu nuspręsti, kas gali suvienyti namiškius ir bandyti tai integruoti į tvarkymosi darbus.

Taika dėl tvarkos

Suvaldyti dėl tvarkos kylančius nesutarimus padės keletas paprastų dalykų.

  • Tvarka – visų namiškių reikalas. Todėl ja rūpintis reikia kartu. Išsiaiškinkite, kokios namų ruošos užduotys kiekvienam yra priimtiniausios ir pagal tai jas pasiskirstykite, susidarydami sąrašą. Atlikdamas mielesnius darbus, žmogus tvarkysis lengviau.
  • Tvarkymosi diena. Paskirkite konkrečią savaitės dieną namų tvarkymui. Geriausiai tam tinka savaitgalis, nes darbo dienomis ir taip esame labiau pavargę ir turime mažiau laiko. Jei įprasite tai daryti visuomet tą pačią dieną ar tuo pačiu metu, prieštaravimų nebekils.
  • Keiskitės užduotimis. Laikui bėgant, darbais galima keistis. Pavyzdžiui, vieną savaitę vienas partneris siurbia kilimus, kol kitas valo dulkes, o kitą savaitę – atvirkščiai ir pan. Beje, ir konkuravimas, kas greičiau susitvarkys, gali padaryti darbą smagesnį.
  • Dalinkitės darbais. Tvarkytis nelinkusiai ar turinčiai mažiau įgūdžių antrai pusei galima pasiūlyti atlikti lengvesnius, mažiau laiko užimančius darbus. Tokiu atveju, jei didesnė tvarkymosi dalis labiau gula ant tavo pečių, susitark su partneriu, kad kol tvarkai namus jis pagamins ką nors skanaus, nueis apsipirkti ar kažką sutaisys.
  • Įkvėpk oro ir suskaičiuok iki 10. Pamatei vėl ne vietoje „stovinčias“ kojines ir jauti, kaip kūną nuo pirštų galiukų iki ausų užlieja pykčio bangelės? Įkvėpk oro, suskaičiuok iki 10 ir tada, nors šiek tiek aprimęs, eik tai pasakyti kojinių šeimininkui.
Grįžti į pradinį puslapį
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.