Kartais šilčiausios ir įsimintiniausios akimirkos gimsta ne tolimose kelionėse, prabangiuose restoranuose ar ištaigingose šventėse, o… jaukiuose namuose. Jei artėjančią meilės (ar bet kurią kitą) dieną nori praleisti sau artimoje aplinkoje – štai keletas patarimų, kaip ją sušildyti ir paversti tikra namų jaukumo oaze dviem.

Šviesos žaismas

Šaltuoju metų laiku šviesos namuose kur kas mažiau. Tad jei paskutiniu metu vis dažniau apniunka prasta nuotaika, o savi namai atrodo nebemieli, apkaltinti gali lempas ir lemputes! Šiltos ir jaukios nuotaikos tavo kambariui įpūs kelios šviesos gudrybės:

Intensyvumas. Balta ir ryški šviesa leidžia susikoncentruoti ir puikiai tinka intensyviam darbui, tačiau namų kampeliams, kuriuose norisi jaukumo ir ramybės, rinkis blausesnes ir šiltų atspalvių – gelsvas, kiek oranžines – šviesas. Pastarosios, priešingai, nei ryškūs balti atspalviai, padeda išlaikyti stabilią emocinę būseną ir netgi yra naudojamos depresijos gydymui, kadangi skatina pozityvumą, džiaugsmą ir net juoką.

Šviesos salelės. Jaukią nuotaiką namuose sukurti padeda ir šiek tiek paslaptingų šešėlių. Vieną, visą kambarį apšviečiantį, šviestuvą iškeisk į kelis skirtingus šviesos šaltinius – taip sukursi keletą jaukių šviesos salelių kambaryje. Ant palangės ar neaukšto stalo puikiai tiks žvakės, tamsiausią kambario dalį jaukiai pagyvins gelsvų lempučių girlianda, o daugiausiai šviesos fokuso skirk pačiam mėgstamiausiam kampeliui – krėslui, knygų lentynai ar kitai gražiausiai kambario erdvei. Tokios šviesos salelės ir salos ne tik akimirksniu užpildys kambarį šiluma, bet ir išskirs atskirą „susitikimo“ erdvę dideliame kambaryje.

Baldų išdėstymas ir Feng Shui gudrybės

Harmonijos ir teigiamos energijos ieškoti skatinantys Feng Shui principai nėra visai iš piršto laužti – kai kurie iš jų sutampa ir su psichologų patarimais įrengiant namus. Nenumok į juos ranka ir pabandyk pritaikyti savo namuose. Užplūdęs jausmas tikrai įrodys, kad buvo verta.

Sėdėjimo vieta. Krėslas ar sofa, kuriuose ruošiatės jaukiai susirangyti, turėtų stovėti taip, kad visada matytumei įėjimą į kambarį bei kuo arčiau sienos. Už nugaros turėtų likti kuo mažiau pašalinių daiktų ar dėmesio trikdžių. Tam puikiai tiks kambario kampas, iš kurio atsiveria plačiausias vaizdas. Beje, tai – ne tik Feng Shui principas, bet ir mūsų instinktų diktuojamas poreikis – mat norime kaip galima labiau kontroliuoti aplinką. O kaip jaukiai atsipalaiduoti, jei tenka vis atsigręžti atgal pasigirdus, kad kažkas šmirinėja už durų? 🙂

Dėmesio trikdžiai. Visos jaukumo paieškų pastangos nueis veltui, jei kambaryje liks per daug pašalinių daiktų. Pora papildomų detalių – tokių kaip žvakės, lemputės ar kambarinė gėlė situacijos nesugadins, tačiau jei kambaryje vis dar lakai vasaros laukiantį dviratį, darbinį kompiuterį ir keliasdešimties statulėlių kolekciją, bent šiam gražiam vakarui juos paslėpk kitame kambaryje. Erdvė taps lengvesne ir mažiau „triukšminga“.

Penki elementai. Sakoma, kad namuose harmonijos įkvėpti padeda 5-ių elementų – žemės, medžio, ugnies, vandens ir metalo – derinimas. Nepriimk šio patarimo tiesiogiai – kai kurios detalės yra puikūs šių elementų simboliai. Labiausiai padeda spalvos, pavyzdžiui, vietoje ugnies – rausvos ir gelsvos, o vietoje medžio – rusvos. Žemės elementą atstoja akmenėliai ir kristalai, smėlio spalvos detalės; metalo – vazos ar žvakių laikikliai; vandens – veidrodėliai, ar dubenėlyje plūduriuojanti žvakė. Tik šiukštu neperkrauk jaukaus kampelio šiomis penkių elementų imitacijomis – kartais pakanka užtikrinti, kad vienas elementas nedominuotų labiau nei kiti. Anot šios filosofijos, tai gali būti viena iš priežasčių, kodėl namuose vis dar nesijauti jaukiai.

Namų tekstilė

Kad šiluma, kurią jau pavyko sukurti, ne išgaruotų, o „užsirakintų“ jaukiame kambaryje, prireiks tikrųjų šilumos saugotojų – kambario tekstilės ir audinių. Juos sumaniai išdėliojus, jaukumo oazė įgaus minkštą, švelnų ir išbaigtą pavidalą.

Tinkamiausi audiniai. Patys švelniausi – vilna, kašmyras ar kailis – yra tikri jaukumo simboliai. Priešingai nei šilko, odos ar lininio audinio, jų prisilietimas šildo. Tad nepulk ieškoti naujos sofos namie, jei ji aptraukta oda ar šiurkščiu audiniu. Verčiau uždenk ją dideliu megztu užklotu, kurį pamačius taip ir norisi susisukti į vieną šiltą apsikabinimą.

Jei meilės vakarą nusprendei skirti sau

Net kai svečiuose nelauki nieko, ką norėtum nustebinti šiltu ir jaukiu vakaru, pasistenk nudžiuginti save. Visa sofa skirta tik tau? Puiku, liks daugiau vietos minkštoms pagalvėlėms ir švelniems audiniams! Susikurk asmeninę šviesos salelę ir praleisk vakarą su knyga ar namų kino teatru. Pasistengti dėl savęs gali būti daug paprasčiau, nei dėl kitų – juk geriausiai žinai, kas jaukiausia būtent tau 🙂

Grįžti į pradinį puslapį
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.