Tvarkos taisyklės įkandamos kiekvienam šeimos nariui, nebent jis – pūkuotas keturkojis. Tokiu atveju naujas taisykles turime nusistatyti ir jų laikytis patys. Štai keletas patarimų, įveikiančių tokias nelaimes, kaip dėmės ant kilimo, nemalonūs kvapai ar kiti augintinių išdaigų pėdsakai.

„Staigmenos“ ir jų paliktos dėmės ant kilimo ar baldų

Kartais net ir pavyzdingiausi keturkojai iš lovos išlipa ne ta letena. Tada žeria staigmeną po staigmenos, o apie jas ilgai primena kilimai, baldai ir kitos dėmes kaupiančios namų vietos. Greitąją pagalbą „nelaimės“ ištiktai namų vietai gali suteikti taip:

 1. Pašalink viską nuo suteptos vietos.
 2. Sumaišyk šiltą vandenį ir actą lygiomis dalimis ir į mišinį įpilk kelis lašelius indų ploviklio.
 3. Dosniai pilk jį ant dėmės ir trink šlapiu skudurėliu. Skudurėlį išplauk, dar kartą sudrėkink mišiniu, vėl įtrink dėmę ir kartok šią procedūrą tol, kol neliks nelaimės pėdsakų.

Actas taip pat pašalins ir nemalonų kvapą iš dėmės.

Įsisenėjusios dėmės ant kilimo pareikalaus šiek tiek daugiau kantrybės.

 1. Visą dėmę užpilk actu.
 2. Berk sodos, kol ši ims putoti.
 3. Itin rimtoms dėmėms pašalinti gali tekti šį mišinį palaikyti kelias valandas ar visą dieną. Jam išdžiūvus, likučius nubrauk ir išsiurbk dulkių siurbliu.

Kvapų naikinimas

Namai, kuriuose gyvena keturkojai, kupini šilumos ir… įvairiausių ne itin malonių kvapų. Tačiau žinant, kur jie slepiasi, situaciją galima nesunkiai ištaisyti.

 • Reguliariai plauk augintinio guolį ir žaislus, o skalbimo priemones maišyk su kvapų naikintoju actu ar kvapus naikinančiais buitiniais valikliais.
 • Dažniau skalbk užuolaidas, pagalvėlių užvalkalus, užtiesalus ir kitus namų audinius.
 • Grindų plovimui naudok karštą vandenį ir kvapus neutralizuojantį ploviklį.
 • Kilimus ar baldus, kurių taip lengvai neišskalbsi, retkarčiais išpurkšk vandens ir acto mišiniu. Vietoj acto kilimams taip pat gali naudoti ir sodą, tačiau mišiniui išdžiūvus, nepamiršk kilimo išsiurbti dulkių siurbliu.
 • Dažnai valyk dulkių siurblio filtrą ir maišelius, kuriuose, tikėtina, didžiąją dalį nešvarumų užima augintinio plaukai.

Įvaldžius šią rutiną, nemalonių kvapų neteks maskuoti aromatinėmis žvakėmis ar jūros gaivos purškikliais, kurie augintinį erzins ne mažiau, nei patį šeimininką!

Pedantiško šeimininko patarimai

Galvą dėl geriausio draugo skaudės mažiau, jei įvaldysi keletą auksinių tvarkos taisyklių:

 • Jei šuo ar katė šeriasi, turbūt esi pratęs gyventi skraidančių plaukų karalystėje. Visai jų išvengti nepavyks, tačiau situaciją šiek tiek pagerins dažnas augintinio šukavimas (žinoma, ne kambaryje!), geras dulkių siurblys ir visuose namuose po ranka išdėlioti lipnūs plaukų rinkikliai.
  Greito tvarkymosi patarimas: užuot baldus greitai perbraukęs ranka, tai daryk su gumine pirštine – taip tuos kelis paklydusius plaukelius surinksi greičiau.
 • Vietose, kuriose augintinis mėgsta gulinėti (po sofa, ant sofos, ant kilimo, ) padenk lengvai skalbiamus užtiesalus. Taip ir jis jausis jaukiau, ir įvairūs paviršiai bus apsaugoti nuo jo skleidžiamų kvapų ar nešvarumų.
 • Prie pat įėjimo į namus įrenk švaros kampelį su popieriniais rankšluosčiais, šluotele, vandens purkštuku. Skamba kaip rinkinys skubiam batų valymui, tačiau jis puikiai pravers ir kartu su augintiniu grįžus iš lauko! Būtinai nuvalyk keturkojo letenėles prieš jam nurūkstant į kambarį.
 • Visada turėk iš anksto paruoštą ir į purkštuką supiltą skubaus valymo ar kvapų naikinimo mišinį iš vandens ir acto. Taip „staigmenoms“ bus pasiruošta iš anksto.
Grįžti į pradinį puslapį
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.