Griežtai susieti stalo tvarką su jo savininko charakteriu būtų per drąsu, bet įvairūs tyrimai tokį ryšį užčiuopia. Tada nenuostabu, kad chaotiškas būna ne tik darbuotojo stalas, bet ir jo automobilio bagažinė, namų spinta ir – galva.

Tiesa, daugėja įmonių, kurios biuruose griežtai naudoja efektyvumo įrankius (pavyzdžiui, LEAN 5S principą) ir taip gana sėkmingai suvaldo savo pavaldinių polinkį ant stalo demonstruoti visą turimą turtą. Tokiu atveju apie žmogų bei jo charakterį spręsti sudėtingiau. Ir ant tokių darbdavių pykti tikrai nereikėtų!

Įrodyta, kad tvarkingas stalas tiesiogiai siejasi su darbuotojo efektyvumu. Tvarkinga ir švari aplinka įkvepia pradėti darbus ir atlikti savo turimas užduotis, padeda susikoncentruoti, o tai reiškia – būti produktyvesniam.

Galbūt, sunku patikėti, bet būtent netvarkingas stalas mus paskatina dažniau eiti gerti kavos su kolegomis, anksčiau baigti darbą ar daugiau laiko praleisti internete, veikiant mažai naudingą veiklą. Kiek kartų šiandien jau tikrinote „Facebook“ paskyrą? Kai ant stalo – tikra betvarkė ir net neaišku, nuo kurio galo reikėtų pradėti tvarkytis, darbuotojas intuityviai žvilgsnį suka nuo kompiuterio, ieško pabėgimo, komforto zonos. Dar daugiau – nuolatinis buvimas betvarkėje gali kelti stresą, įtampą ir taip kasdien griauti gerą nuotaiką.

Nuo ko pradėti?

Atsistokite, pažiūrėkite į savo stalą ir suskirstykite viską į keturias kategorijas:

  • tai, kas turi likti;
  • tai, ką turite kažkam grąžinti;
  • tai, ką privalu išmesti;
  • daiktai, su kuriais nežinote, ką daryti.

O dabar – be gailesčio viską surūšiuokite.

Tvarkos ir efektyvumo ekspertai rekomenduoja, kad ant darbo stalo turėtų likti tik kompiuteris, mažas stovas su kanceliarinėmis priemonėmis ir nedidelis stovas su keliomis skirtingomis lentynomis/stalčiais dokumentams. Pastaruosius patariama papuošti lipdukais ar kortelėmis, kurie bus orientyrai, padėsiantys greičiau susigaudyti savo aplinkoje. Gal pasirodys neįtikėtina, tačiau skaičiuojama, kad per savaitę sugaištame net pustrečios valandos ieškodami mums reikalingų dokumentų!

Panašią sistemą patariama palaikyti ir kompiuterio ekrane – darbalaukyje turėtų būti tik svarbiausios piktogramos (3-5), vidiniai aplankai pavadinti aiškiai, o dienos pabaigoje neperskaitytų laiškų el. pašte taip pat nebeturėtų likti.

Žinoma, nėra vien juoda ir balta. Yra tyrimų, kurie netvarkingą darbo vietą sieja su kūrybiškumu. Teigiama, kad chaose gimsta kūrybiškesni sprendimai, tad individualistų, menininkų ar dizainerių nederėtų spausti į griežtus tvarkos rėmus. Bet šių profesijų atstovams svarbesnės inovacijos, originalumas ar kitoniškumas, tad kiekvienam reikėtų labai pasverti, kas tinka būtent jums. Galbūt geriausi darbiniai sprendimai gimsta net ne biure, o kavinėje, stovint ar hamake gamtoje?

Grįžti į pradinį puslapį
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.