Klasikinė situacija: susisiekia bičiulis ar giminaitis, kuris, lyg tyčia, yra netoli tavo namų, ir klausia, ar gali artimiausiu metu užsukti kavos ar arbatos. Nieko įpareigojančio. „Taigi, žinoma! Kaičiu arbatinuką…“, – atsakai, bet vos tik padėjęs ragelį apsidairai, apžvelgi aplink besimėtančius drabužius, neplautų indų stirtą kriauklėje, ir imiesi už galvos – kaip greitai susitvarkyti namus?

Daugelis iš mūsų gyvename intensyviai. Susitikimai, įvairūs reikalai, užduotys darbe, o kur dar vaikų būreliai, tėvų ar senelių priežiūra, už miesto esančios sodybos reikalai… Viskam reikia laiko, o jo, šiandien turim nedaug.

Jeigu namuose yra vaikų, nuolatinę tvarką palaikyti gali būti dar sunkiau. Ypač, jeigu vaikai dar maži, ar namuose auga paauglys, turintis savo reikalų, nemėgstantis tvarkytis. Kuo daugiau žmonių gyvena po vienu stogu, tuo daugiau daiktų, kuriuos sunku išlaikyti savo vietose.

Tačiau žinodamas kelias gudrybes ir užtrukdami vos 15 minučių kasdien iš tiesų gali suvaldyti daiktų chaosą ir netvarką. Atlikdamas tam tikrus veiksmus kiekvieną dieną ir skirdamas jiems aiškų, ribotą laiką, padedi išsaugoti savo namus jaukius, lengvai sutvarkomus, svetingus sau ir svečiams. Svarbu – tvarkytis efektyviai, greitai ir per tam tikrą limituotą laiką. Kaip tvarkymąsi paversti maloniu įpročiu, skaitykite čia.

Neplanuoti svečiai! Kaip greitai susitvarkyti namus?

Vis dėlto, jei svečiai atvyksta neplanuotai, o namai apversti aukštyn kojom, įkvėpk oro ir atlik kelis pagrindinius veiksmus, kurie padės namus atversti į tokius, į kuriuos gali kviesti svečių. Jei suksies greitai, visiems šiems veiksmams užteks 15 minučių.

  • Praverk langus ir įleisk į namus šviežio gaivaus oro.
  • Imk skalbinių krepšį ir sukrauk į jį kambaryje besimėtančius daiktus. Tik nepamiršk jų susitvarkyti svečiams išėjus. 😉
  • Aptvarkyk virtuvę – išplauk nešvarius indus, o jei nėra tam laiko – užkimšk kriauklę, pripilk į ją vandens bei ploviklio ir nešvarius indus suslėpk joje.
  • Užsuk į vonią – tai ta vieta, kuri bene labiausiai reprezentuoja namų tvarką. Sudrėkink popierinį rankšluostį ir apvalyk kriauklę, tualetą bei vonios grindis, surink plaukus. Pakeisk rankšluosčius į švarius.
  • Jeigu dar yra laiko, perbrauk baldų paviršius drėgna šluoste.
  • Uždek smilkalų lazdelę, kvapiąją žvakę ar eterinio aliejaus lempą. Jei jų neturi, namus malonaus kvapo pripildys ir šviežiai užplikytos kavos puodelis.
Grįžti į pradinį puslapį
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.