Jei vien nuo minties apie artėjančią namų tvarkymo dieną norisi išsikraustyti į negyvenamą salą, kur apskritai nebūtų ko tvarkyti, turime tau gerą žiną. Kai kuriuos tvarkymosi ir valymo darbus kartais atlieki… per dažnai arba per daug skrupulingai! Tad šįkart – 5 laiko vagys, kuriuos be jokios sąžinės graužaties kartais gali ir praleisti, o jie už tai tau dar ir padėkos.

  1. Indai. Indaplovė sukurta tam, kad taupytum savo laiką ir vandenį. Tačiau dažnai, prieš sudėdami nešvarius indus į indaplovę, dar perliejame juos vandeniu. „Visiškas laiko švaistymas“, – pasakytų efektyvaus tvarkymosi ekspertai. Indaplovių ploviklių sudėtyje yra fermentų, kurie prisiriša prie maisto dalelių ir ištirpdo nešvarumus. Jei įdėjai jau išskalautą lėkštę, ploviklio dalelės tiesiog neturės prie ko prikibti, tad ir indai nebus taip švariai išplauti. Visada nugramdyk didesnius maisto gabaliukus nuo lėkščių, tačiau nešvaistyk vandens į indaplovę keliaujančių indų skalavimui.
  1. Kilimas ir minkšti baldai. Tai nereiškia, kad metas atsisveikinti su dulkių siurbliu – juo dažnai perbraukti kilimus ar minkštuosius namų baldus būtina. Tačiau jei juos reguliariai valai šlapiomis šluostėmis, gali pridaryti daugiau žalos. Drėgmė ir dažnas specialių valymo priemonių naudojimas silpnina kilimų ir baldų audinius, prie jų lengviau kimba nešvarumai, tai gali paskatinti ir pelėsio ant audinių formavimąsi! Profilaktišką „pavargusių“ kilimų ir baldų plovimą verčiau patikėk profesionaliam valymui.
  1. Ketaus keptuvės. Keptuvių valymui dažnai naudojame įprastą indų ploviklį. Tačiau ketaus keptuvių paviršiams tokiu valymu tik atliksi meškos paslaugą. Aštrios sudėties indų plovikliai gali pažeisti viršutinį ketaus keptuvių sluoksnį, suteikiantį nesvylantį indo paviršių. Neskandink šios keptuvės putose, verčiau palauk, kol ji atvės, praliek vandeniu, jei reikia – pašveisk kempine ar šepetėliu ir iššluostyk popieriniu rankšluosčiu. To tikrai pakaks!
  1. Mediniai baldai. Dažnai drėgnomis šluostėmis ir nepritaikytais paviršių valikliais valomi natūralios medienos baldai gali prarasti savo ilgaamžiškumą bei natūralią spalvą. Net įprastas vanduo ant šių paviršių gali palikti sunkiai išnaikinamas dėmes, o besaikis šluostymas vandeniu ar universaliais valikliais sukels įtrūkimus, skylančius kampus ir kitas neatitaisomas žalas. Jei medinis baldas nėra padengtas apsauginiu lako sluoksniu, jį valyk atsargiau – dulkėms ir nešvarumams nubraukti pakaks šiek tiek sudrėkintos (ne šlapios!) šluostės.
  1. Džinsai. Džinsinio audinio rūbų nepatartina skalbti taip pat dažnai, kaip ir kitų savo drabužių. Netgi garsiausi pasaulio džinsų gamintojai savo gaminius rekomenduoja plauti kaip įmanoma rečiau – tik esant rimtai būtinybei. Kodėl? Nes kiekvienas skalbimas tavo džinsus atitolina nuo geriausios savo versijos. Skalbiant silpnėja džinsinio audinio paviršius, rūbas praranda originalią spalvą ir tvirtumą. Beje, džinsiniai rūbai natūraliai nusidėvi pagal tavo kūno linijas, šviesesnės spalvos ruožai atsiranda ten, kur jiems ir priklauso, tačiau skalbiant šios kiek nudilusios vietos ima blukti, susilieti ir galiausiai atrodo kaip tiesiog prastai nudažytas audinys. Tad norėdamas turėti ilgaamžius džinsus, skalbk juos tik drungname vandenyje, geriausia – rankomis, ne dažniau kaip kartą per porą mėnesių.
Grįžti į pradinį puslapį
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.