Mėgstamiausia batų pora – kokia ji? Greičiausiai, pati patogiausia iš visų turimų, lydėjusi ne vienoje kelionėje ir… itin nusidėvėjusi. Jei batai buvo mėgstami – patogūs ir dažnai avimi, dar liūdniau su jais atsisveikinti.

O gal dar yra galimybė prikelti juos antram gyvenimui? Štai keli patarimai, kuriuos vertėtų išbandyti prieš atsisveikinant su mylimais batais.

Balti batai

Gražu, bet nepraktiška? Netiesa! Prireikus reabilitacijos batams, užteks kelių kasdien naudojamų priemonių.

 1. Papilkėjusį guminį batų padą išbalins bespalvis nagų lako valiklis – suvilgykite juo vatos diskelį ir nuvalykite ant pado esančius nešvarumus. Šį darbą puikiai atliks ir lašelis vonios valiklio. Tačiau naudodami bet kurią iš šių priemonių būkite atsargūs – užtiškusi ant odinės ar medžiaginės batų dalies, ji gali keisti spalvą.
 2. Dėmeles nuo baltų odinių batų pašalina balinamoji dantų pasta. Sudrėkinkite batus ir švelniai įtrinkite ją nebenaudojamu dantų šepetėliu ar servetėle, o likučius pašalinkite perbraukę drėgna šluoste. Įsidėmėkite – batų valymui naudojama dantų pasta turi būti visiškai balta, o ne spalvota, gelinė.
 3. Baltus medžiaginius batus nuvalyti padės ir mišinys iš šaukštelio sodos, pusės šaukštelio šilto vandens ir pusės šauštelio vandenilio peroksido. Dantų šepetėliu įtrinkite mišinį į medžiaginę batų dalį ir palikite nudžiūti. Išdžiūvusius sodos likučius nuo batų nuvalykite drėgna šluoste ir nusausinkite popieriniu rankšluosčiu.

Gudrybė: Jei nepavyksta pašalinti kelių įbrėžimu, juos galite paslėpti baltu tepalu ar keliais balto nagų lako brūkštelėjimais.

Verstos odos (zomšos) batai

Parduotuvėje atrodo nepriekaištingai, bet po kelių pasivaikščiojimų „pasipuošia“ purvo dėmėmis? Jas išvalyti padės paprasta priemonė.

 1. Prieš valymą „iššukuokite“ batus specialiu šio tipo odai skirtu šepetėliu ar kempinėle.
 2. Švarią medžiaginę šluostę sudrėkinkite actu ir truputėliu vandens. Priešingai nei grynas vanduo ant verstos odos actas nepalieka jokių pėdsakų.
 3. Šluoste švelniai ištrinkite dėmeles, leiskite šioms vietoms išdžiūti.
 4. Baigę valyti, dar kartą perbraukite batus specialiu šepetėliu ar kempinėle.
 5. Nepamirškite avalynės reguliariai impregnuoti!

Gudrybė: pasišiaušusius verstos odos ruoželius atnaujinti galite juos švelniai perbraukę skutimosi peiliuku.

Lygios odos batai

Už kokybiškus odinius batus tenka sumokėti kiek daugiau, tad ir kiekviena nauja dėmelė sukelia didesnį nerimą. Kaip juos nuvalyti nepakenkiant odai?

 1. Sausu popieriniu rankšluosčiu ar popierine servetėle nuo odos paviršiaus pašalinkite išsausėjusio purvo ruoželius.
 2. Švarią šluostę sudrėkinkite vandens ir skysto muilo mišiniu.
 3. Atsargiai valykite batus, baigę perbraukite juos tik vandeniu sudrėkinta šluoste ir nusausinkite popieriniu rankšluosčiu.
 4. Nuo druskos pabaltavusiems ruožams valyti atlikite tuos pačius veiksmus, tik skystą muilą keiskite lašeliu acto.
 5. Riebalų paliktas dėmeles išvalyti padės talko pudra – užberkite šiek tiek pudros ant dėmelės, labai švelniai patrinkite ir palikite 2–3 valandoms. Vėliau pudros likučius pašalinkite švelniu šepetėliu ar sausu popieriniu rankšluosčiu.

Gudrybė: visada su savimi turėkite švelnių popierinių servetėlių. Sudrėkintos vandeniu jos puikiai padeda pašalinti purvo dėmes ir atgaivina batų blizgesį.

Medžiaginiai batai

Dažnas tokius batus deda tiesiai į skalbimo mašiną, tačiau kartais jau vos po pirmojo skalbimo batai deformuojasi ar, dar blogiau, plyšta. Todėl norint, kad mėgstami batai tarnautų ilgiau, verčiau jų nekišti į skalbyklę, bet skirti kelias minutes ir išvalyti rankomis, pasitelkus keletą gudrybių.

 1. Į stiklinę šilto vandens įmaišykite šaukštelį skysto bespalvio skalbiklio.
 2. Tirpinyje pamirkykite nebenaudojamą dantų šepetėlį.
 3. Šlapiu šepetėliu ištrinkite ant medžiagos esančias dėmeles.
 4. Drėgna kempine pašalinkite skalbiklio likučius ar susidariusias putas.
 5. Prikimškite drėgnų nuvalytų batų vidų popieriniais rankšluosčiais ar laikraščiais ir leiskite gerai išdžiūti.

Gudrybė: kartais medžiaginius batus sėkmingai atnaujinsite tik pakeitę jų raištelius. Jei pastarieji šviesūs – nepamirškite jų reguliariai plauti. Pakaks pamerkti į šiltą vandenį su lašeliu skysto skalbiklio ar skalbimo miltelių. O gal metas išbandyti naują raištelių spalvą?

Grįžti į pradinį puslapį
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.