Yra kvapas, kurio su niekuo nesupainiosi – tai per pravertą langą įsmunkantis pavasaris. Greičiausiai jį jau užuodei, tik štai namai dar primena žiemos guolį.  Iš jo bundant gamtai, laikas prikelti ir tave supančią aplinką. Kelios smagios taisyklės ir namai sužydės gaiva 🙂

Pavasaris mintims

Žiemą ne tik „užmiegame“, bet ir kaupiame įvairiausius, labai reikalingus (arba „reikalingus“) daiktus. Aišku, jei nuoširdžiai, kaupiame ne tik žiemą, o kartais ir metų metus. Galiausiai namuose pritrūksta to lengvumo jausmo, bet širdis neleidžia išmesti molinukų kolekcijos. Pavasaris – tau gamtos atsiųsta proga žengti šį žingsnį.

Ženklai, kad esi „kaupėjas (-a)“:

  • Visi daiktai tau atrodo svarbūs ir manai, kad ateityje jų tikrai tikrai prireiks, net jei kelis mėnesius nebuvai prie jų nė prisilietęs (-usi);
  • Svarstydamas (-a), ar daiktas tau vis dar reikalingas, galvoji apie jo kainą, tačiau ne apie tai, kiek kantrybės kainuoja vietos paieškos jam;
  • Įvairiausiems daiktams suteiki emocines reikšmes, t. y. juos prilygini atsiminimams;
  • Tavo namai jau primena muziejų.

Jei skaitydamas (-a) linkčioji galvą, tačiau noras atnaujinti namus vis tiek kutena paširdžius, atsakyk sau į kelis klausimus: „Kaip dažnai naudoju šį daiktą?“, „Kada buvo paskutinis kartas, kai man jo prireikė?“, „Ar būtų labai sunku jį įsigyti, jei neturėčiau, tačiau staiga prireiktų?“ . Be to, atsisveikinus su daiktais, tikrai neatsisveikinsi su prisiminimais – šie gyvena mumyse, o ne lentynose.

Pavasaris akims

 Spintas ir stalčius išvadavus  nuo dulkių kaupėjų, pavasario akcentais dabinti gali laisvas namų erdves:

  • Slėpk (arba, kaip jau moki – išmesk) jaukiais žiemos vakarais degusias žvakes – jas keisk vazomis, kuriose gali pamerkti ilgai žaliuosiančias eukalipto šakeles ar mėgstamus pavasarinius žiedus.
  • Pažadink prisiminimus. Atsisveikinant su daiktais, tik daiktas nėra prisiminimas taisyklės netaikyk spausdintoms nuotraukoms! Geriausias emocijas keliančias (tik jau nebe kalėdines) nuotraukas įrėmink ir išdėliok šalia pavasarinių puokščių.
  • Trumpam atsisveikink su šiltąja namų tekstile – vilnoniai pledai namuose „pridengia“ pavasarį. Pirmųjų šaltukų sulaukti jie gali spintoje, kol namus puoš ryškiaspalvės dekoratyvinės pagalvėlės.

 Pavasaris uoslei

 Žiema iš namų neišeina be pėdsakų. Šildymo sezonas padovanoja storesnius dulkių sluoksnius, o pasivaikščiojimai lauke – neaiškiu būdu po visus namus pasklidusius nešvarumus.

Užuolaidos.  Šalia radiatorių kabančios užuolaidos sukaupia daugiau dulkių, nei įsivaizduoji, plius gali sukelti alergijas! Daugumą užuolaidų gali ramiai skalbi skalbimo mašinoje (tik švelniąja programa), įlašinusi kelis mėgstamo eterinio aliejaus lašus;  o tada, kad ir dar drėgnas, pakabinti išdžiūti. Taip namai užkvips mėgstamu aromatu.

 Kilimas. Nemeluosim: dulkių siurblio kilimui išvalyti šįkart nepakaks. Pavasario pradžia reikalauja valymo iš širdies:

  • Drėgnam valymui naudok vandens ir acto mišinį: sumaišyk juos lygiomis dalimis, sudrėkink mišiniu skudurėlį ir kruopščiai ištrink visą kilimą. Tik nepamiršk muzikos, kad būtų lengviau.
  • Pasigamink kilimus „kvepinantį“ mišinį: į saujelę valgomosios sodos įlašink 10 lašų mėgstamo eterinio aliejaus. Mišinį gerai sumaišyk, kad aliejus visiškai susigertų. Kai norėsis atgaivinti namus, šiek tiek kvapnios sodos užberk ant kilimo, palaikyk 5 minutes ir išsiurbk. Baigta!

Daugiau įkvėpimo, kaip atnaujinti namus pavasariui, ieškok… lauke! Atgimusios spalvos, pasklidę kvapai ir pavasariški garsai gali būti puikiu sufleriu, ką iš gamtos tiktų atsinešti į namus. Gal šiais metais tai bus ir kačiukų šakelės, ir to paties vardo mielas pūkuotas namų naujokas? 🙂

Grįžti į pradinį puslapį
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.