Jei jau spėjai iš dėžių ištraukti lemputes, girliandas ir kitas kalėdines dekoracijas, prieš puošdamas namus pagalvok, ar jie iš tiesų pasiruošę puoštis? Generalinė tvarka – rimtas iššūkis, bet jai paskyręs vieną dieną, būsi tikras, kad joks svečias savo kojine netyčia neužkabins to dulkių kamuolio iš po sofos.

Užmiršti namų kampai

Net jei reguliariai tvarkai namus, turbūt galėtum prisipažinti dažnai net negalvojantis apie kai kurias nešvarias namų kertes. Taigi, trumpas priminimas:

 • Šviestuvų gaubtai, užuolaidų karnizai, aukštų spintų ir spintelių paviršiai. Pripažinkim, šie namų kampeliai šluostę mato gerokai rečiau nei kartą per savaitę. Todėl ir dulkių sluoksnį sukaupia kur kas rimtesnį. Kad nuvalytum be vargo, naudok dulkes gerai sutraukiančią mikropluošto šluostę.
 • Tarpai po baldais ir už jų. Atvykus svečiams, gali tekti šiek tiek pastumti baldus, kad kambaryje tilptų didysis stalas. Iš anksto pasirūpink, kad toks sofos pastūmimas į šoną nepaliktų jokių dulkių kamuolių: griebk dulkių siurblį, po to iššluostyk grindis šlapia šluoste, o baldus į vietą grąžink tik grindims visai išdžiūvus.

Virtuvė

Prieš pradedant šventinį kulinarijos šou virtuvėje, reikėtų pasirūpinti ir aplinka, kurioje jis vyks. Žinoma, stalviršius ar viryklės paviršių teks šveisti kone kelis kartus per dieną, bet kiekviena virtuvė turi kampelių, kurie įprasto tvarkymosi metu sulaukia šiek tiek mažiau dėmesio.

Šaldytuvas. Po švenčių likusios vaišės užima tiek vietos, kad nejučia imi svajoti apie antrą šaldytuvą. Kad jo neprireiktų, pasirūpink tvarka senajame:

 • Išimk visą jame esantį maistą, išrūšiuok nebetinkamus produktus, o likusius trumpam išnešk į balkoną ar kitą vėsesnę vietą.
 • Jei šaldymo kamerą padengę „ledynai“, dabar pats metas juos ištirpdinti. Ištrauk šaldytuvą iš elektros lizdo, grindis aplink išklok laikraščiais ar popieriniais rankšluosčiais. Į šaldytuvą ar šaldiklį įdėk kelis dubenėlius su verdančiu vandeniu (kad nepažeistum įšalusių lentynėlių, jas padenk rankšluosčiu ir tik tada dėk karštą dubenėlį). Uždaryk šaldytuvo ar šaldiklio dureles ir palaikyk keletą minučių. Taip ledai ims tirpti greičiau ir nugramdyti juos galėsi lengviau.
 • Geriausiai šaldytuvą išvalysi ištraukęs visus stalčiukus ir lentynas. Juos plauk su įprastu indų plovikliu, prieš tai palaikęs kambario temperatūroje. Karštas vanduo gali pažeisti įšalusius paviršius. Atgal į šaldytuvą jo dalis grąžink tik joms visiškai išdžiūvus.
 • Šaldytuvo vidų ir tarpelius valyk vandens ir acto mišiniu.

Orkaitė. Uždaręs tamsios orkaitės dureles, dažniausiai pamiršti, kas dedasi jos viduje. Tačiau tobuliems šventiniams pietums ir desertams kepti daug labiau tiktų švarios ir blizgančios orkaitės sienelės.

 • Išimk orkaitės groteles ir pamerk jas į karštą vandenį, įlašinęs kelis lašus indų ploviklio.
 • Į buteliuką su purškiamu dozatoriumi įdėk 3-4 šaukštus sodos ir užpilk vandeniu. Mišinį gerai suplak.
 • Juo dosniai išpurkšk visą orkaitės vidų, daugiausiai dėmesio skirdamas labiausiai prikepusioms vietoms.
 • Valandėlei atsipūsk (arba nueik pažiūrėti, kaip laikosi tirpinami šaldiklio ledai) ir grįžęs patikrink, ar orkaitės sieneles jau galima nesunkiai nušveisti. Jei nešvarumai vis dar „nejuda“, išpuršk juos dar kartą ir skirk papildomą valandą mišiniui suveikti.
 • Nešvarumus šveisk mentele ar gremžtuku, o galiausiai dar kartą visą vidų iššluostyk pagamintu mišiniu. Juo šveisti gali ir orkaitės sienelių stiklą.
 • Prieš pergalingai uždarydamas išveistą orkaitę, ją nuplauk vandens ir acto mišiniu.

Dulkių kaupėjai

Uždarytos sandėliuko ar retai naudojamų spintelių durys dar nereiškia, kad visi už jų esantys daiktai stebuklingai pradingo. Pats metas pergalvoti, ar jų tau tikrai reikia. Kiekvienam atlik po trumpą testą:

 1. Ar daiktas vis dar funkcionalus?
 2. Kada paskutinį kartą jį naudojai?
 3. Jei jį laikai kaip prisiminimą, ar jis tikrai yra vienintelis ir geriausias jo saugotojas?

Nuoširdūs atsakymai padės pasirinkti tarp „pasilikti“ ir „išmesti“. O dar geriau, jei šiuo masinio pirkimo laikotarpiu su nereikalingais daiktais atsisveikinsi atsakingiau – galbūt, kai kurie savo vietą atrastų draugų namuose? Surenk jiems fotosesiją ir paskelbk atiduotuves bendrame draugų susirašinėjime. O daiktams, neradusiems naujų namų, tinkamos vietos ieškok čia.

Grįžti į pradinį puslapį
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.