Jei įsisukę į švenčių maratono rūpesčius nejučia imame burbėti ant kasmet sugrįžtančių Kalėdų, galbūt metas prisiminti, kuo išties ypatingas šis laikotarpis? Net jei paskutinį kartą tuo tikėjai prieš dvidešimt metų – Kalėdos pilnos stebuklų! Tik šiandien juos įgyvendinti galime patys – juk tikinčių ir laukiančių yra kur kas daugiau, nei apima mūsų artimųjų ir draugų ratas.

Pajusti tikrąją Kalėdų dvasią padės ne lakstymas po šventiškai pasipuošusias parduotuves, o geri darbai, kuriuos atlikti galime kiekvienas.

Knygos

Peržvelk savo perskaitytų knygų lentyną – greičiausiai didžiąją dalį čia esančių knygų skaitei vos vieną kartą, o dabar tik kruopščiai valai nuo jų dulkes. Tačiau tavo knygos gali nugyventi dar ne vieną gyvenimą ir malonų skaitymo laiką padovanoti kitiems! Štai keletas patarimų, kaip tai padaryti.

  • Įrenk knygų mainytuvių kampelį savo laiptinėje. Išrink vietą, kurioje kiekvienas kaimynas galės palikti jau perskaitytą knygą ir pasiimti naują, kitų kaimynų atneštą. Palik gražų raštelį, atnešk porą knygų ir užkurk smagią iniciatyvą, kurią galėsite įgyvendinti visus metus.
  • Padovanok knygą bibliotekai. Užeik į savo miesto ar kito mažesnio miestelio biblioteką – gerų skaitinių čia laukiama visuomet. Gali padovanoti tiek savo skaitytą, tiek naują, bibliotekos labai laukiamą knygą. Ją išrinkti padės šauni inciatyva „Knygų Kalėdos“.
  • Skaitymo džiaugsmą dovanok vaikams. Greičiausiai namuose vis dar laikai dėžę, pilną vaikystėje skaitytų knygų ar brangių vadovėlių. Paskambink į buvusią mokyklą ar darželį – jų bibliotekos ir bibliotekėlės mielai priims tavo vaikystės skaitinius. Taip pat vaikiškas knygas gali nunešti į labdaros parduotuvę „Happimess“, kur pinigai už parduotus daiktus skiriami paramai sergantiems vaikams.

Daiktai

Kol perki dovanas artimiesiems, vieną kitą gražią dovaną gali nupirkti ir tiems, kurių šventės įprastai būna kiek kuklesnės. Kaip išsirinkti, ką pirkti ir kam dovanoti?

  • Susisiek su savo miesto socialinių paslaugų centru. Ten dirbantys žmonės tikrai padės susisiekti su šeima, kurią tavo dovanos nudžiugintų labiau, nei gali įsivaizduoti. Galbūt šeimoje augančiam mažyliui reikia naujų batukų, o mama jau ilgą laiką neturėjo progos pailsėti ir paplepėti prie skanios kavos puodelio. Tiek tavo dovanos, tiek skirtas laikas tokiai šeimai gali tapti neužmirštama šventine akimirka. Norus pildyti taip pat padės projektas „Vaikų svajonės“ ,labdaros ir paramos fondas „Rugutė“, Paramos vaikams centras, vaikų globos namai „SOS vaikų kaimas“.
  • Turbūt pažįsti ne vieną tavo, tėvų ar senelių kaimynystėje gyvenantį senolį, kuris šventes įprastai sutinka be artimųjų. Galbūt metas užeiti į svečius ar ant savo šventinio stalo padėti dar vieną lėkštutę? Laikas, kuriuo daliniesi su savo artimaisiais, šiems žmonėms būtų neįkainojama dovana. Pasidalinti juo ar išpildyti svajonę gali padėti ir projektas „100 šypsenų daugiau“ ar „Sidabrinė linija“.
  • Kai kuriuos namuose turimus daiktus, pavyzdžiui, pledus, rankšluosčius ar pliušinius žaislus gali padovanoti keturkojams. Gyvūnėlių prieglaudų gyventojų norai labai paprasti – jiems reikia ėdalo, antkaklių, vaistų, o jų prižiūrėtojams – valymo priemonių ar tiesiog tavo pagalbos vedžiojant augintinius. Visos Lietuvos gyvūnėlių prieglaudų sąrašą gali rasti čia.

Savo norus padovanok kitiems

Jei su draugais kasmet sukate galvas, ką dovanoti vieni kitiems, galbūt metas sutarti, kad šiemet visus pinigus, kuriuos skirtumėte dovanai, skirsite gražiam tikslui? Išsirinkite įstaigą, šeimą ar iniciatyvą, kurią parėmę, kitiems suteiksite daugiau džiaugsmo, nei jo sulauktų draugas, dovanų gavęs dar vieną darbo knygą ar puodelį. Jei sunku išsirinkti, padėti gali projektas „Aukok“.

Karmos taškus ir kalėdines svajones pildantis patarimas: jei jau ne pirmus metus kartoji, kad turi viską ir dovanų tau nereikia, šiemet artimiesiems pasakyk, kad nori vaikiškų knygelių, gyvūnų ėdalo ar žaislų. Taip prie gero darbo prisidėti paskatinsi ir kitus 🙂

Grįžti į pradinį puslapį
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.