Atidarykite spintelę po kriaukle (ar kitą vietą, kur namie laikote švaros priemones) ir paskaičiuokite: langų/grindų valymo dangalai, keli šepečiai, įvairiausių dydžių kempinėlių ir šluosčių mozaika, parketo priežiūros skystis, riebalų valiklis, kalkių išėmiklis, dušo kabinos skystis ir dar bent keli spalvoti buteliai, kurių paskirtį jau pamiršote. Ar tikrai tiek reikia?

Jei nenorite prisidėti prie nuo plastiko dūstančių vėžlių gelbėjimo, visiškai atsisakyti cheminių priemonių dėl sveikatos sumetimų, tai bent pagalvokite apie savo piniginę – švarą namuose galima palaikyti gerokai pigiau. Štai ko reikės:

1. Soda

Valgomoji soda – dar mamų ir močiučių naudota priemonė, kaip koks raudonas lūpdažis – amžinai madinga ir naudinga, naudojama ne tik kepinimas, bet ir švarai palaikyti. Vargina nemalonus kvapas šaldytuve? Padėkite ten šlapios sodos indelį. Ja (sumaišę su lašeliu skysto muilo) lengvai išvalysite kriauklę, kalkėtą dušo kabiną, chromuotus paviršius, metalines namų dalis ar net dėmėtus kilimus (gali prireikti ir šlakelio acto). Kitaip nei cheminės medžiagos soda dažniausiai tinka net itin alergiškiems žmonėms.

2. Skalbiamasis muilas

Ši priemonė pagrindžia posakį „nespręsk apie knygą iš jos viršelio“. Neišvaizdus, rudos spalvos, menkai kvepiantis ir mažai reklamuojamas. Visgi nuo seno naudojamas skalbiamasis (ūkinis) muilas – nepamainomas namuose. Jis išims įsisenėjusias dėmes (tinka ir kūdikių rūbų skalbimui), juo galima plauti bet kokius paviršius bei namų reikmenis (pavyzdžiui, stalo įrankius). Šis muilas taip pat tinkamas ir daiktų dezinfekcijai (pavyzdžiui, šukų, vaikiškų žaislų).

3. Kempinė

Pagrindinė taisyklė – skirtingiems kambariams – skirtingos kempinės, tad vieną reikia nusimatyti virtuvei, kitą – vonios kambariu ir pan. Labai svarbu, kad po kiekvieno naudojimosi kempinė išdžiūtų – šiltoje ir drėgnoje terpėje lengvai dauginasi bakterijos.

4. Popieriniai rankšluosčiai

Pastarųjų prireikia ne tik langų valymui. Iš celiuliozės pagaminti rankšluosčiai bei servetėlės labai gerai sugeria skysčius tad praverčia virtuvėje, nutikus „nelaimei“, pavyzdžiui, išsipylus arbatai, vonios kambaryje, garaže ar asmeninei higienai.  Jie valo švelniai, tad nesugadinsite net jautriausių paviršių.

Ir nors popieriniai rankšluosčiai naudojami tik vieną kartą, jų gamyba yra stipriai susijusi su aplinkosauga – pavyzdžiui, „Grite“ produktai gaminami perdirbant antrines žaliavas – makulatūrą, o gamyboje naudojama atsinaujinančių išteklių energija.

5. Citrinos rūgštis

Su citrinomis nieko bendra neturinti priemonė yra nepamainoma kovojant su kalkėmis. Įbėrę šaukštelį į virdulį ir jį užvirinę, jau po poros minučių turėsite atnaujintą ir vėl blizgantį prietaisą. Citrinos rūgštis išgelbės ir indaplovės ar skalbimo mašinos „vidurius“ ir taip pailgins šios technikos gyvavimo laiką.

Citrinos rūgšties nakčiai įberkite ir į klozetą – ji padeda balinti paviršius, šalina blogus kvapus. Ja galite pašviesinti ir pelėsio apniktus vonios plytelių tarpus, saugiai ir sau nekenkdami išvalyti plastikinius indus, atnaujinti sidabrinius įrankius bei dezinfekuoti vietas, kuriose kaupiasi daugiausia mikroorganizmų, pavyzdžiui, pjaustymo lentelę.

Grįžti į pradinį puslapį
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.