„Kvepia namais“, – sakome užuodę malonų, jaukų ir šiltą aromatą. Net jei mūsų namai visai nekvepia! Kad nustotum sau meluoti ir galėtum garsiai pareikšti „Kvepia mano namais“, išbandyk kelias natūralias gudrybes. Jos ne tik padės užpildyti namus malonių aromatų, bet ir bus daug sveikesnės alternatyvos kenksmingiems, cheminės sudėties kvapams.

Citrusiniai vaisiai

 Kai norisi neutralizuoti nemalonius kvapus ir kambarį užpildyti gaivaus aromato, iš vaisių krepšelio trauk citrusinius vaisius. Štai pora būdų „pažadinti“ jų kvapą:

 • Supjaustyk vieną citriną, pridėk keletą rozmarino šakelių, o jei nori intensyvesnio aromato, įlašink šiek tiek levandų eterinio aliejaus. Kvapnųjį mišinį sumaišyk su keliais šaukštais vandens ir virk 3–4 minutes atvirame dubenėlyje. Namai kaipmat užsipildys pavasariška gaiva visai dienai.
 • Kai reikia ne tik pakvepinti, bet ir neutralizuoti ar paslėpti kvapus, geriausiai veiks citrusinio vaisiaus ir jūros druskos mišinys. Perpjauk apelsiną pusiau, išskobk minkštimą ir šį „žievės“ dubenėlį užpildyk jūros druskos, šviežių žolelių (rozmarino, levandų žiedų) ir kelių apelsino eterinio aliejaus lašelių mišiniu. Pora šių dubenėlių pasirūpins viso kambario aromatu.

 Natūralūs purškiami kvapai

Užuot pirkus aerozolinius oro gaiviklius, natūralų purškiklį galima pasigaminti pačiam.

 • Jei nori švelnesnio kvapo, kuriuo galima kvepinti ir namų tekstilę, pakaks dviejų ingredientų: vandens ir kelių lašų tavo mėgstamo eterinio aliejaus. Supilk juos į purkštuką, prieš naudojimą gerai papurtyk ir paskleisk kvapą po visus namus, drąsiai kvepink pagalves ar minkštuosius baldus. Tik eterinius aliejus rinkis atidžiai – svarbu, kad jie būtų natūralūs.
 • Stipresnį kvapą suteiks dar vienas papildomas ingredientas – spiritas. ¾ purkštuko užpildyk vandeniu, įpilk 2 šaukštus spirito ir 10 lašų eterinio mėtų aliejaus. Šis gaiviklis prabudins mintis, tad ypač tiks migdančia atmosfera pasižyminčiam darbo kambariui.

Kvapnusis vaškas

Deja, dauguma kvapniųjų žvakių, dėl jų sudėtyje esančių cheminių medžiagų, yra kenksmingesnės sveikatai nei duodančios naudos namuose. Tačiau gali rinktis paprastas, natūralaus vaško žvakes, o aromato joms suteikti kitu būdu. Pasigamink kvapnių vaško gabalėlių, kuriuos galėsi išlydyti aromatinėje žvakidėje.

 1. Garų vonelėje išlydyk gabalėlį bičių vaško.
 2. Įdėk 3 šaukštus kokosų aliejaus.
 3. Kai mišinys išsilydys, nukelk jį nuo garų vonelės ir įlašink 20 lašų mėgstamo eterinio aliejaus.
 4. Gerai išmaišyk ir supilk į nedideles ledukų formeles.
 5. Kai gabalėliai sustings, dėk juos ant žvakidės viršaus, o joje uždek bekvapę natūralaus vaško žvakutę.

Džiovintos kvapnios žolelės

Žolelėmis ir žiedais pripildyti maišeliai ryškiausiai kvepia uždarose erdvėse, taigi puikiai tinka spintoms, stalčiams ar mažesniems namų kambariams. Jei iki šiol atrodė, kad jų sudėtį išmano tik miškuose gyvenančios žolininkės, skubame atskleisti paslaptį – pakanka išsirinkti mėgstamų džiovintų žolelių ir žiedų mišinį, juo užpildyti medžiaginius maišelius, o, jei norisi intensyvesnio kvapo, vidun įlašinti lašelį eterinio aliejaus. Štai keli mišiniai, kuriuos gali išbandyti.

 • Čiobrelio lapeliai, levandų žiedai ir levandų eterinis aliejus.
 • Eukalipto ir mėtų lapai, eukaliptų eterinis aliejus.
 • Jazminų ir rožių žiedai bei eukaliptų lapai.

Natūralus namų kvapo difuzorius

Gana intensyvūs namų kvapų difuzoriai – ne kiekvieno nosiai priimtinas variantas. Tačiau kai jį pasigamini pats, intensyvumą (ir poveikį piniginei!) gali reguliuoti.

 1. Nedidelį stiklainį ar stiklinį buteliuką užpildyk vandeniu.
 2. Įlašink apie 30 lašų mėgstamo eterinio aliejaus.
 3. Įmerk bambukinius pagaliukus (būtų geriausia, jei tavo pasirinktas indelis talpintų 8–10 tokių pagaliukų).
 4. Nukirpk atviruosius pagaliukų galus, kad šie nebūtų smailūs, o į vandenį įmerkta pagaliukų dalis būtų ne ilgesnė nei pats indelio aukštis.

Taigi, jei tavo uoslė jautri dirbtiniams kvapams, „aromaterapine kūryba“ namuose gali užsiimti pats. Ne burtai (nors ir panašu į juos!), bet poveikis – magiškas.

 

Grįžti į pradinį puslapį
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.